top of page

Zde se dočtete blíže o náplni jednotlivých kurzů.

BABY BUM ORIENT 

Pro ještě větší zábavu propojíme tanec s BUBNOVÁNÍM.

Od 4 let. Vhodné pro holky i kluky!

Pro lepší vnímání rytmu a rozvoj hudebního cítění.

Naučíme se tančit základní prvky orientálního tance a krátký taneček, přičemž hlavním cílem je naučit děti zdravému držení těla a správné taneční technice. Budeme společně hrát jednoduché rytmy a doprovázet se k tanci rytmickými nástroji, jako jsou bubínky, chrastítka, apod., vyjímkou nebudou ani nástroje, které si společně vyrobíme. Budeme používat samozřejmě i reprodukovanou hudbu. Děti se zapojí pod vedením lektorky adekvátně svému věku a šikovnosti, budou rozvíjet smysl pro kolektivní hru i individuální projev. Pro zpestření budeme hrát různé pohybové taneční hry, zapojíme říkadla.

Pokud máte, vezměte si s sebou různé rytmické nástroje jako jsou bubínky, tamburíny, chrastítka, dřívka, rumba-koule apod. 

Možnost prezentovat naučené dovedností na veřejnosti - besídky, galashow aj. příležitosti.

Na kurz bude navazovat další kurz. 

Průběh lekce: Úvodní zahřátí - základní taneční technika - pohybové hry bez i s rytmickými nástroji + kreativní část (tvoření + volný tanec) - rekapitulace nového - závěrečné protažení.

 

ORIENT PRO SLEČNY - dětská skupina

Princezny jako z pohádky 1000 a jedna noc!

Lekce orientu pro děti určené hlavně pro starší děti (8 let +) a děti mírně pokročilé. 

Po poradě s lektorkou se mohou účastnit i šikovné mladší děti, které již tančily dříve. 

Využití rekvizit - šátky, závoje.

Cílem je mj. nácvik jednoduchého tanečku - choreografie, se kterou se budou moci děti

prezentovat na veřejnosti - besídky, galashow, soutěž aj. příležitosti.

Na kurz bude navazovat další kurz.

Průběh lekce: Úvodní zahřátí - základní technika - tanec s pomůckami - kombinace - později choreografie - volný tanec - rekapitulace - závěrečné protažení.

 

 

Kurzy pro dospělé: 

 

Pro dospívající slečny i jejich maminky, ženy všech věkových kategorií. 

Děti vezměte s sebou! Mohou tančit s Vámi, nebo být v sále přítomny, pokud si vydrží hrát samy. Můžete využít službu HLÍDÁNÍ DĚTÍ a svěřit dítě zkušené chůvě - nutno domluvit se předem. (Cena za hlídání je 85,- Kč/hod a dítě.)

Můžete se domluvit i na docházce střídavě dopoledne a odpoledne dle Vaší pracovní doby a při docházce nárazově lze hradit lekce zvlášť.

 

MIX ORIENT PRO DOSPĚLÉ

Novinka letošního podzimu! Orient určený pro začátečníky. Pro všechny věkové kategorie. Zapojíte se adekvátně svému věku i formě, tempo si určujete Vy samy!

Lekce postavené tak, abyste se rozhodně nenudily! Zaměříme se na techniku orientálního tance s důrazem na správné provádění prvků a jednotlivé lekce navíc okořeníme prvky moderního tance, samby, flamenga, moderního tance i fitness.

Na těchto lekcích se budete rozvíjet po všech stránkách - objevíte v sobě  ladnost orientální tanečnice, naučíte se ovládat své tělo v izolacích jednotlivých částí těla a uvolníte zablokované partie pohyby typickými pro orient. Dobijete ,,baterky" při temperamantních rytmech a vylepšíte své křivky při závěrečném cvičení problematických ženských partií (bříško, hýždě, stehna). Na závěr lekce si příjemně odpočinete při závěrečném protažení a uvolnění. Orient není jen vlnění boků v penízkovém šátku, přijďte se o tom přesvědčit i Vy! Bavte se a zůstaňte v kondici!

Průběh lekce: úvodní zahřátí - technika - kombinace - posilovací cviky - závěrečné protažení.

 

MÍRNĚ POKROČILÍ + VÍCE POKROČILÍ

Zamilovala jste si orientální tanec a chcete se zdokonalovat?

Pak máme právě pro Vás lekce pro mírně pokročilé (mají minimálně 1 kurz za sebou) a více pokročilé (tančí cca 2 roky).

Na lekcích si postupně osvojíte správnou techniku dalších a to i náročnějších prvků, jako jsou různé druhy shimmi (na 1. noze, 3/4 shimmi aj.), hagalla krok, omi kroužky, podebírané otočky,...

Budeme kombinovat to, co jsme dosud nekombinovaly. Naučíte se rozpoznat orientální rytmy a dozvíte se co na ně můžete tančit, naučíte se orientovat v jednotlivých stylech orientálního tance, pro zpestření se naučíte i prvky ze samby, flamenga ad.

Naučíte se choreografii a vyzkoušíte si používat různé taneční rekvizity. Budeme také improvizovat a společně se těšit z toho, co vše už umíme.

Zájemci budou moct prezentovat na veřejnosti, co se naučili.

Pokročilé tanečnice mohou tančit v taneční skupině FATIMA DANCERS

- nácvik na vystoupení, soutěže apod. (termín nácviku dle dohody se členy skupiny)

Průběh lekce: úvodní zahřátí - technika - kombinace - choreografie - improvizace - závěrečné protažení.

 

RELAX ORIENT - pro začátečnice 

Ideální pro maminky na mateřské, těhotné, seniorky a všechny, které mají chuť vypnout a uvolnit se. Udělejte si radost a odpočiňte si ve společnosti krásné orientální hudby, vonných svíček a žen naladěných na stejnou vlnu. Protáhnete tělo a vypnete mysl, na závěr lekce se budete cítit uvolněná a nikdo vám nevezme pocit, že jste stihla najít si chvilku jen pro sebe. Na lekcích volnějšího tempa se zaměříme na eleganci a ladnost pohybů a budeme oslavovat ženskou krásu každého věku. Pro zpestření si představíme a alespoň okrajově vyzkoušíme tanec s rekvizitami, povíme si o základních orient. rytmech, tanečních stylech, kostýmech atd.

Průběh lekce: úvodní zahřátí - technika - později kombinace - volný tanec - závěrečné protažení s krátkou meditací. V tuto chvíli lekce v duchu relax-orientu nejsou vypsány.

V případě zájmu nás kontaktujte, pro skupinku minim. 5 tanečnic kurz otevřeme (možno i dopoledne).

 

Na lekcích pro pokročilé nebo na seminářích

si u nás zatančíte také například:

 

SAMBA ORIENT FUSION 

Exotické a zábavné spojení orientální tance s brazilskou sambou. Připravte se na karnevalovou náladu jako v sluncem zalitém Riu de Janeiru, svěží neohrané kombinace a stejně svěží tempo... Bude vás bavit!

 

ORIENT FLAMENKO FUSION

Žhavá kombinace temperamentního španělského flamenka a arabského ducha nenechá chladné srdce žádné tanečnice! Buďte hrdá toreadorka s ladnými boky arabské princezny a nechte vířit energii stejně jako tolik oblíbenou rekvizitu, jakou jsou vějíře.

 

ORIENT SHOW MIX

Máte rádi moderní styl stejně tak v šatníku jako na tanečním parketě? Rozbalte show a zapojte prvky hip-hopu, disco dance, nebo třeba i flirt dance na moderní hudbu která vás bude bavit! Pryč s pravidly a škatulkováním! Vymyslete si vlastní příběh a hrajte v něm hlavní roli!

 

STREET SHAABI

Vyrážíme do ulic Egypta tančit uvolněný tanec obyčejných lidí! Skvělá zábava, gesta odkazující na texty současných písniček, které uslyšíte hrát z reproduktorů v tanečním studiu stejně, jako hrají z autorádií káhirských taxíků! Užijte si jedinečnou atmosféru a uvolněný styl...nudit se rozhodně nebudete!


ORIENT FANTASY FUSION

Taneční fantazie na nejrůznější orientálně leděnou hudbu s využitím oblíbených a efektních rekvizit, jako jsou např. křídla bohyně Isis, závoje, svíčky aj.

 

FOLKLÓRNÍ STYLY

Z Eypta - např. Saidi - původně můžský tanec s využitím hůlky, Beledi - emotivní ženský tanec v tradičním nebo moderním podání, tance ze zemí Perského zálivu - např. Khaleegy - houpavý, velmi ženský tanec s využitím vlasů, ad.


Atelier Fatima​​

 

 Fatima mistryní Evropy

bottom of page